Sukcesy Kieleckich żeglarzy Grupa Regatowa „CK Kielce”

Harcerska Grupa Regatowa „CK Kielce” od początku sezonu odnosi duże sukcesy w żeglarstwie regatowym. Na początku sezonu żeglarskiego załoga wzięła udział w trzech zawodach z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i na każdych z nich zajęła miejsca na podium. Na poszczególnych imprezach plasując się na:
• 3 miejsce na „Salamander Cup”, 15-16 czerwca, Zalew Włocławski.
Załoga: Karol Michałek, Kacper Kowalski, Aleksandra Lużyńska
• Tytuł wice mistrza za zajęcie 2 miejsca w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych, 21-23 czerwca, Zalew Włocławski
Załoga: Karol Michałek, Kacper Kowalski, Bartłomiej Michałek
• 1 Miejsce w regatach na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckiego, 29-30 czerwca, Jezioro Powidzkie
Załoga: Karol Michałek, Kacper Kowalski, Mikołaj Florczak
• 4 Miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych, Giżycko, 16-18 sierpnia
Załoga: Karol Michałek, Kacper Kowalski, Franciszek Mochocki
• 1 Miejsce w Regatach O Żeglarski Puchar Iławy, J. Jeziorak 31 sierpnia – 1 września
Załoga: Karol Michałek, Kacper Kowalski, Bartłomiej Wrzecionek

Druhowie w regatach na Jeziorze Powidzkim, oprócz pucharu klasy T1 dostali także dwie nagrody specjalne: Puchar Starosty Słupeckiego dla najlepszej załogi z wszystkich klas T oraz nagrodę rzeczową za postawę fairplay za pomoc innym załogom.
Żeglarze osiągnęli poprawę wyników w stosunku do zeszłego roku, dzięki solidnemu przygotowaniu teoretycznego w zimie i udział w wiosennych szkoleniach regatowych.
W 2019 roku zaplanowano dwanaście imprez, które będą zaliczyły się do klasyfikacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Najlepsze załogi na koniec sezonu biorą udział w finale. Grupa Regatowa „CK Kielce” na chwilę obecną znajduje się wysoko w klasyfikacji generalnej.
W regatach załoga z 33 Kieleckiej Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „Pasat”, promuje Miasto Kielce startując na jachcie o nazwie „Civitas Kielcensis”, a na żaglach nosi herb Kielc.

Dzięki dobrym wynikom Harcerska Grupa Regatowa „CK Kielce” została zauważona przez Żeglarską Ekstraklasę. Załoga dostała zaproszenie do reprezentowania Polski na międzynarodowych regatach w Szczecinie w terminie 6-7 lipca. Zawody pod nazwą „Mecz Polska – Niemcy w żeglarstwie” organizowane są przez „Polish Match Tour” i Miasto Szczecin.
W regatach startowało 6 załóg, zawodnicy są klasyfikowani zespołowo. Regaty zostały rozegrane w 3 formułach: flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing), meczowej (match racing) i były sędziowane bezpośrednio na wodzie. Grupa Regatowa CK „Kielce” ze sternikiem Karolem Michałkiem w zespole z HRM Racing, sternik Krzysztof Małecki zajęła 2 miejsce.

Karol Michałek