XXIV Regaty Cedzyna 24 – Cedzyna k/Kielc ( 14-15.09.2013r.)

Klub Horn Kielce po raz kolejny zorganizował Regaty Cedzyna 24. Zawody odbyły się w formuje jachtów kabinowych oraz klasy Omega. W przed dzień na wodzie ścigali się Optymiści z naszego okręgu. Regaty te wygrał Kacper Kauża przed Wojciechem Marczewskim i Natalią Nadrzewia.
W klasie Omega wygrała załoga w składzie: Sternik – Karol Michałek, Andrzej Łychowski, Dawid Wtykło przed Andrzejem Kaczorem z Krzysztofem Kaużą oraz Michałem Garmulewiczem, Agnieszką Garmulewicz i Adamem Niechciałkowskim.
W klasie jachtów kabinowych wygrała załoga w składzie: Sternik – Bartosz Rogóla, Marcin Nowak, Maciej Pauli przed Jackiem Gołębiowskim, Janem Chmueą, Edytą Engel, Zenonem Kołodziejczykiem.
Trzeba przyznać, że wszystkie załogi dzielnie walczyły na wodzie zarówno w dzień jak i w nocy. Organizatorzy zadbali o dostawę  załogą pieczonych kiełbasek i ciepłych napojów. Były to dobrze zorganizowane zawody nawiązujące swoją tradycją do początku lat osiemdziesiątych. Zapewne w przyszłym roku wystąpi jeszcze większa liczba chętnych do ścigania nocą.

Sędzia Główny
Andrzej Pacanowski