Wielkie żeglarskie święto – NORD CUP – Gdańsk ( 29.06 – 07.07.2013r.)

Wielkie żeglarskie święto
NORD CUP – Gdańsk ( 29.06 – 07.07.2013r.)

Na wodach Zatoki Gdańskiej po raz ósmy setki zawodników rywalizowało w dwudziestu klasach. Wyścigi rozgrywane były w klasach: Fin, Europa,470, 505, Omega, Nautica 450, Delphia 24, Hobbie 16, Hornet, Micro, Korsar, OK. Dinghy, Skippi 650, Snipe, Żagle 500, Devoti One, Jachty morskie ORC i KWR, Open.
Nasz region reprezentowany był przez Marcina Pacanowskiego, Artura Pacanowskiego i Michała Ososińskiego w klasie Omega Standard. Co o ich występie napisali inni cyt:
„Regaty rozegraliśmy przy wspaniałych warunkach żeglarskich. Pierwszego dnia od 10 do 17 węzłów drugiego dnia bardzo zmienny wiatr zachodni nieco słabł nawet do 4 węzłów ale potrafił wybudować się szkwał dochodzący do 20. Prowadzenie łódki bardzo wymagające, szarpanka i  czujność na każdym kroku.
We flocie standard absolutna dominacja AZS UNIWERSYTET EKONOMICZNY KRAKÓW pod wodza Marcina Pacanowskiego. Załoga zdominowała wyścigi oddając zaledwie jeden na rzecz wspaniale żeglującej załogi PROCONET Kaski Szwankowskiej. Nie zawiedli liderzy Śląskich Standarów: Radek Stachurski i Jarek Cieślak zajmując kolejno 3 i 4 miejsce. Miłym zaskoczeniem jest druga pozycja PERINATEA SAILING&DIVING TEA pod wodzą Kuby Pankiewicza. Do czołówki wraca po nieobecności Maja Remizowicz i dociska mocno liderów rozkręcając się z wyścigu na wyścig.”

www.klasaomega.pl

image-6