Omega Garden Floating – Szczecin (24-25.08.2013r.)

Ostatni weekend sierpnia spędziliśmy w Szczecinie na przedostatnich regatach z cyklu Pucharu Polski. Po niezbyt udanych zawodach w Zalewie, gdzie zajęliśmy miejsce tuż za podium, chcieliśmy coś wywalczyć. Na drugi koniec Polski jechaliśmy po pierwszą trójkę, a przede wszystkim, aby umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

W sobotę rano przywitało nas Słońce i prawie kompletny brak wiatru. Na szczęście do 12 trochę się rozwiało i można było próbować puszczać wyścigi. Warunki iście jeziorowe. Zmiany po kilkadziesiąt stopni i kompletna loteria. Małe, prywatne szkwały. W pierwszych 4 rozegranych biegach wygrywały różne załogi. Niestety nie my. Podsumowując tamten dzień zgodnie doszliśmy do zdania, że był to nasz najgorszy dzień odkąd w trójkę pływamy razem. 10 miejsce jest wielce dalekie od oczekiwanego.

Niedziela wcale nie zapowiadała się lepiej. Rano znowu minimalny wiatr. Myśleliśmy nawet, że sędzia poczeka trochę ze startem, ale niestety. Żartowaliśmy, że z pierwszym sygnałem ostrzeżenia zaczyna się procedura typu: „bęben maszyny losującej jest pusty, następuje zwolnienie blokady i rozpoczynamy losowanie jednej z…”. Na starcie prawie flauta, ledwo można się doczłapać do boi, która wyraźnie jest korzystniejsza, bo wydaje lewy hals. My zaczynamy jednak ze środka, znajdując lukę i startując na lewym. Na jedynce jesteśmy drudzy. Pozycję utrzymujemy, choć zmienia się lider. Czyli losowanie jednak korzystne dla nas. W końcu 😉 Od drugiego niedzielnego wyścigu zaczyna wiać, czyli mijamy linię mety jako pierwsi, drudzy i znowu pierwsi. Po ostatnim biegu zastanawiamy się ile miejsc awansujemy. Obstawiamy 4 lub 5 miejsce. Po kilkudziesięciu minutach okazuje się, że zostaliśmy vice liderami! Szok, tego nie zakładaliśmy. Z 10 miejsca w sobotę, na 2 w niedzielę.

Po wszystkim jeszcze bardziej umocniliśmy się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i do pełni szczęścia brakuje nam niewiele. 14-15 września będziemy się bronić w Żninie.

 

Marcin Pacanowski

image

image-2

image-1